Główna Księgowa / Główny Księgowy

Miejsce pracy: Zabrze

Zakres obowiązków

  • prowadzenie pełnej księgowości w Sp. z o.o.,
  • nadzór nad prawidłowością ewidencji w księgach Spółki,
  • naliczanie podatków i składanie deklaracji podatkowych oraz sprawozdań statystycznych (VAT, CIT, raporty JPK, raportowanie do GUS itp.),
  • nadzór i kontrola nad prawidłowością rozliczeń finansowych z kontrahentami, pracownikami, bankami, ubezpieczycielami, itp.,
  • kontakty i współpraca z organami podatkowymi, audytorami, bankami, firmami ubezpieczeniowymi oraz inwestorami,
  • współpraca z podmiotami uprawnionymi do badania sprawozdań finansowych,
  • monitorowanie zmian przepisów z zakresu rachunkowości i podatków oraz właściwe ich stosowanie,
  • wprowadzanie modyfikacji i usprawnień procesów księgowych, opracowywanie regulaminów i instrukcji w tym zakresie

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe (ekonomia, finanse, rachunkowość),
  • minimum 3 lata doświadczenia na stanowisku Głównego Księgowego,
  • biegła znajomość ustawy o rachunkowości, MSR-ów i przepisów podatkowych,
  • znajomość programów klasy ERP, preferowany system Comarch ERP lub Enova,
  • bardzo dobra organizacja pracy, inicjatywa i zaangażowanie,
  • nastawienie na samodzielne rozwiazywanie problemów

Oferujemy:

  • umowa o pracę na pełny etat,
  • praca 40h / tygodniowo w godzinach: pn.-pt. 8:00-16:00,
  • lokalizacja: ZABRZE, ul. Pyskowicka 24,
  • niezbędne narzędzia pracy,
  • przyjazną atmosferę pracy w zespole 4-6 os,
  • dostęp do szkoleń,
  • atrakcyjne wynagrodzenie, adekwatne do wiedzy i doświadczenia zawodowego